«

Het WK in cijfers: alle statistieken van het WK 2018

Het WK voetbal van 2018 verliep met de vroege uitschakeling van Duitsland en met Kroatië als finalist verrassend. Uiteindelijk won Frankrijk in de finale met 4-2, ondanks een overwicht in balbezit en doelpogingen van de Kroaten. We blikken terug op het toernooi en zetten in dit artikel alle statistieken van het WK 2018 op een rij.

Toernooi statistieken WK 2018

Doelpunten

Het WK van 2018 telde 169 doelpunten in 64 wedstrijden. Daarmee was het een redelijk doelpuntrijk toernooi met gemiddeld 2,6 doelpunten per wedstrijd. Dat is net iets minder dan 2014 (2,7 doelpunten per wedstrijden) maar ruim meer dan 2010. Er werden toen gemiddeld 2,3 goals per wedstrijd gescoord. Op het WK 2018 werden liefst 29 penalty’s gegeven, waarvan er 22 in gingen.

 

Statistiek Resultaat
Totaal aantal goals 169
Gemiddeld aantal goals per wedstrijd 2,64
Aantal hattricks 2
Aantal penalty’s 29
Gescoorde penalty’s 22
Eerste goal van het toernooi Gazinsky
Snelste goal 1e minuut

Kaarten

In vergelijking met 2014 werden er meer gele kaarten gegeven maar minder rode. Gemiddeld 3,42 gele kaarten per wedstrijd is behoorlijk meer dan 4 jaar geleden, toen werden nog gemiddeld 2,92 gele kaarten per wedstrijd getrokken. De meeste gele kaarten werden geïncasseerd door Kroatië en Sebastian Larsson van Zweden was de speler met de meeste gele kaarten. Het aantal rode kaarten was echter een stuk lager in 2018: 4, terwijl in 2014 er nog 10 rode kaarten werden gegeven

Statistiek Resultaat
Gele kaarten 219
Gem. aantal gele kaarten per wedstrijd 3,42
Rode kaarten 4
Gem. aantal rode kaarten per wedstrijd 0,06
Meeste gele kaarten Kroatië (15), Larsson (3)
Meeste rode kaarten 4 landen (1), 4 spelers (1)
Minste gele kaarten Saudi Arabië (1)

Team statistieken WK 2018

Bekijk hieronder de statistieken van alle teams op het WK. Net als Frankrijk bleven ook Spanje en Denemarken ongeslagen op het WK. Met het verschil dat Frankrijk wereldkampioen werd en Spanje en Denemarken in de 1/8-finales werden uitgeschakeld. België was het meest doeltreffend met gemiddeld 2,3 doelpunten per wedstrijd, gevolgd door Rusland, Kroatië en Frankrijk. Denemarken verdedigde het beste met gemiddeld slechts 0,5 tegendoelpunten per wedstrijd. 2 landen verlieten met 0 punten het toernooi: Egypte en Panama. Panama scoorde wel haar eerste doelpunt ooit op een WK.

TeamWedstrijdenWinstGelijk VerliesGoals VoorGem. VoorGoals TegenGem. Tegen
Argentinië411261.592.25
Australië30122 0.6751.67
België7601162.2960.86
Brazilië531181.6030.6
Colombia421161.5030.75
Costa Rica301220.6751.67
Denemarken413030.7520.50
Duitsland310220.6741.33
Egypte300320.6762.00
Engeland7313121.7181.14
Frankrijk7610142.0060.86
IJsland301220.6741.33
Iran311120.6720.67
Japan411261.5071.75
Kroatië7421132.0091.29
Mexico420230.7561.50
Marokko301220.6741.33
Nigeria310231.0041.33
Panama300320.67113.67
Peru310220.6720.67
Polen310220.6751.67
Portugal412161.5061.50
Rusland5221112.2071.40
Saudi Arabië310220.6772.33
Senegal311141.3341.33
Servië310220.6741.33
Spanje413071.7561.50
Tunesië310251.6782.67
Uruguay540171.4030.60
Zuid-Korea310231.0031.00
Zweden530261.2040.80
Zwitserland412151.2551.25

Spelers statistieken WK 2018

Net als elk toernooi kende ook het WK van 2018 een aantal opvallende spelers. Bekijk hieronder de statistieken.

Luka Modric werd uitgeroepen tot beste speler van het WK 2018 en ontving daarvoor de gouden bal. Eden Hazard en Antoine Griezmann behaalden het zilver en brons.

Topscorers

Harry Kane, spits van Tottenham Hotspur werd op het WK topscorer met 6 goals. Hij liet daarbij 5 spelers achter zich, onder meer Griezmann, Ronaldo en uitblinker Mbappe.

Speler Aantal goals
Harry Kane 6
Antoine Griezmann 4
Romelu Lukaku 4
Denis Sheryshev 4
Christiano Ronaldo 4
Kylian Mbappe 4

Meeste doelpogingen: Neymar (27)
Meeste afstand afgelegd: Ivan Perisic (72 km)
Meeste succesvolle passes: Sergio Ramos (485)
Meeste reddingen: Thibaut Courtois (27)

Deel dit artikel:

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *